Żyw się zdrowo

Dodano 7 października 2014, w Bez kategorii, przez karolina.kulka

Dziś parę słów o zdrowym żywieniu. Wszak to co jemy wpływa nie tylko na nasz ogólny stan zdrowia, ale także na to jak wyglądamy.

zdrowa paprykaTemat jest bardzo szeroki. I nie chciałabym sprowadzać go do kwestii diet i tego która najlepsza, najskuteczniejsza, którą wybrać. Jak sprawić by zrzucić zbędne kilogramy. Wolałabym za to powiedzieć parę słów jak sprawić, by o dobrą sylwetkę ni musieć się martwić. Innymi słowy o profilaktyce. Tak więc pierwsze i najważniejsze: nie objadać się na noc, a już zwłaszcza tłusto. To grzech podwójny. Organizm, który dostaje duże porcje pożywienia w sporych odstępach czasu przyzwyczaja się do gromadzenia materiału energetycznego i odkładania go w postaci tkanki tłuszczowej. Zatem jedzmy mało i często, to nam wyjdzie na zdrowie.

Kolejna sprawa to śniadanie. Nigdy nie tłumaczmy się przed samymi sobą, że nie mamy czasu, że istnieje milion powodów, dla których zapominamy o zjedzeniu porannego posiłku przed wyjściem czy to do pracy, czy na uczelnię. Śniadanie to bezwzględnie najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Powinien dać nam pozytywnego kopa w postaci energii na następne godziny działania.

Oczywiście zasad zdrowego żywienia jest więcej. Jest też mnóstwo niuansów, gdyż organizm organizmowi nie jest równy. Ciekawym pomysłem może okazać się skonsultowanie własnego stylu żywienia z profesjonalnym dietetykiem.

Poczytaj więcej: dietetyk warszawa śródmieście

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>